• Milanda keçirilən beynəlxalq rəqs müsabiqəsində soydaşımız qalib olubMilanda keçirilən beynəlxalq rəqs müsabiqəsində soydaşımız qalib olub
  • Yeni sədr kollektivə təqdim olunubYeni sədr kollektivə təqdim olunub
  • "Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin yeni tərkibi haqqında" Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 21 aprel tarixli Sərəncamına əlavələr edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
  • Nazim İbrahimov Ümumdünya Ukraynalılar Konqresinin sədri ilə görüşübNazim İbrahimov Ümumdünya Ukraynalılar Konqresinin sədri ilə görüşüb
  • Türkiyədəki azərbaycanlılar erməni hərbçilərinin təmas xəttində törətdiyi təxribatı pisləyibTürkiyədəki azərbaycanlılar erməni hərbçilərinin təmas xəttində törətdiyi təxribatı pisləyib


ANA DİLİ VƏ AZƏRBAYCANŞÜNASLIQ KOMİSSİYASI


    

                Komissiyanın sədri  -  Anar,

                sədr müavinləri – Nizami Cəfərov, Kamal Abdullayev

 

 

                Komissiyanın üzvləri:

               1.     Tofiq Farzi                                   –(Avstriya)

               2.      Ramin Nəcəfi                              ­–(Böyük Brtaniya)

               3.     Əhməd Yazdani                           –(AFR)

               4.     Qulamhüseyn Şahmari                 –(AFR)

               5.     Fatma Şahmari                             –(AFR)

       6.     Nevzat Ğingör     -(AFR)

               7.       Səttar Mahmudi                           –(İsveç)

               8.        Adil Eyvazov                                –(Latviya)

               9.         Zülfiyyə Abbasova                       –(RF)

              10.        Elxan Allahverdiyev                     –(RF)

              11.         Alla Axundova                            –(RF)

              12.         Elman Bayramov                         –(RF)

              13.         Elisbar Qaranizadə                      –(RF)

              14.         Rafiq Qurbanov                          –(RF)

              15.         Əbdül Hüseynov                          –(RF)

              16.          Çingiz Hüseynov                     -(RF-dan qrupun rəhbəri)

              17.          Anna Zekina                                –(RF)

              18.          Nazim Kərimov                            –(RF)

              19.          Yusif Məhərrəmov                       –(RF)

              20.          Məmmədzaman Məmmədov        –(RF)

              21.         Fərhad Mahmudov                        –(RF)

              22.          Seyran Rəhimov                           –(RF)

              23.          Qədriyyə Səlimova                        –(RF)

              24.          Adil Sarayev                                  –(RF)

              25.          Rizvan Seyfullayev                        –(RF)

              26.          Bulud Fətullayev                            –(RF)

              27.          Şürəddin Məmmədov                     –(Gürcüstan)

              28.          Dursun Musayev                            –(Gürcüstan)

              29.          Zümrüd Qurbani                             –(Gürcüstan)

              30.          Camal Niyazov                               –(Gürcüstan)

              31.          Namaz Gərəkov                              –(Gürcüstan)

              32.          Qüdrət Hacıyev                           -(Ukraynadan qrupun rəhbəri)

              33.          Mətanət Rzayeva                             –(Ukrayna)

              34.          Mehriban Salmanova                       –(Ukrayna)

              35.          Natiq Zelnalzadə                              –(Ukrayna)

 

VEB LAYİHƏLƏR


Azərbaycan Respublikası Diasporla İş Üzrə Dövlət Komitəsi. All rights reserved