• ABŞ Azərbaycanlıları Şəbəkəsi 20 Yanvar faciəsinin 28-ci ildönümü ilə bağlı yeni kampaniyaya başlayıbABŞ Azərbaycanlıları Şəbəkəsi 20 Yanvar faciəsinin 28-ci ildönümü ilə bağlı yeni kampaniyaya başlayıb
  • Amsterdamda Azərbaycan ilə bağlı geniş təqdimat keçirilibAmsterdamda Azərbaycan ilə bağlı geniş təqdimat keçirilib
  • Daşkənddə Özbəkistandakı Respublika Azərbaycan Milli Mədəniyyət Mərkəzinin (RAMMM) hesabat-seçki konfransı keçirilibDaşkənddə Özbəkistandakı Respublika Azərbaycan Milli Mədəniyyət Mərkəzinin (RAMMM) hesabat-seçki konfransı keçirilib
  • Prezident İlham Əliyev 2018-ci ili ölkəmizdə Prezident İlham Əliyev 2018-ci ili ölkəmizdə "Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti İli" elan edib
  • 20 Yanvar faciəsinin 28-ci ildönümünün keçirilməsi ilə bağlı tədbirlər planı təsdiqlənib20 Yanvar faciəsinin 28-ci ildönümünün keçirilməsi ilə bağlı tədbirlər planı təsdiqlənib


MƏDƏNİYYƏT KOMİSSİYASI


 

             Komissiyanın sədri- Polad Bülbüloğlu,

             sədr müavini- Yaşar Qarayev

 

              Komissiyanın üzvləri:

1.     Aytən Muradova                            (Fransa)

2.     Şahin Sinariyə                                (Fransa)

3.     Fred Qazaxbəyli                             (Fransa)

4.     Paskal Hacıbəyli                             (Fransa)

5.     Benjamin Hacıbəyli                         (Fransa)

6.     Klevan Hacıbəyli                             (Fransa)

7.     Səttar Piran                                     (Avstriya)

8.     Orxan Ciftçi                                    (Avstriya)

9.     Uli Rotfus                                        (AFR)

10.   Gülnarə Rotfus                               (AFR)

11.   Samirə İsmayılova                         (AFR)

12.   İbrahim Əhrari                               (AFR)

13.   Əşrəf Heybətov                             (AFR)

14.   Abdulqədir Unaltəkin                     (AFR)

15.   Əkbər Behkəlam                            (AFR)

16.   Maqsud Pənahi                               (AFR)

17.   Nurəddin Turan                              (İsveçrə)

18.   Nigar Səmədova                             (İsveç)

19.   Cavad Delaxti                                 (İsveç)

20.   Rəhman Xətibi                                 (Böyük Britaniya)

21.   Müslüm Eldarov                              (Böyük Britaniya)

22.   Eləddin Faterazi                              (Böyük Britaniya)

23.   Behnaz Faterazi                              (Böyük Britaniya)

24.   Yaşar Ostacloo                                (Danimarka)

25.   Siruz Bibək                                      (Danimarka)

26.   Oqtay Zeynalov                               (Estoniya)

27.   Arif  Məhərrəmov                            (Latviya)

28.   Məmmədəli Ağayev                         (RF)

29.   Çingiz Ağayev                                  (RF)

30.   Atəş Əliyev                                       (RF)

31.   Yusif  Əsgərov                                  (RF)

32.   Nəsib Verdiyev                                 (RF)

33.   Ələkbər Həsənov                              (RF)

34.   Yuliy Qusman                                    (RF)

35.   Rüstəm İbrahimbəyov                - (RF-dən qrup rəhbəri)

36.   Səyavuş İbrahimov                           (RF)

37.   Mahir İlyasov                                    (RF)

38.   Rafael Quliyev                                  (RF)

39.   İlham Kazımov                                  (RF)

40.   Müslüm Maqomayev                         (RF)

41.   Tamilla Mahmudova                         (RF)

42.   Arif Mirzəyev                                    (RF)

43.   Aleksandr Nikitin                              (RF)

44.   Aleksandr Odensov                          (RF)

45.   Tahir Salahov                                   (RF)

46.   Asya Sultanova                                (RF)

47.   İlham Xanbudaqov                           (RF)

48.   Faiq Cəbiyev                                    (RF)

49.   Tamilla Şıxməmmədova                    (RF)

50.   Mişşi Yuxma                                      (RF)

51.   İmir Məmmədov                               (Gürcüstan)

52.   Məmməd Gülməmmədov                  (Gürcüstan)

53.   Xaləddin Yolçuyev                            (Gürcüstan)

54.   Osman Osmanov                               (Gürcüstan)

55.   Alı Alıyev                                          (Gürcüstan)

56.   Lətif Bayramov                                  (Gürcüstan)

57.   Qurban Abbasov                           - (Ukraynadan qrupun rəhbəri)

58.   Murad Ömərov                                   (Ukrayna)

59.   Minola Miroşniçenko                          (Ukrayna)

60.   Akif Dadaşov                                      (Ukrayna)

61.    Katib Məmmədov                               (Ukrayna)

MEDİATEKA
Videoqalereya Fotoqalereya Nəşrlər
2010-03-16
DÜNYA AZƏRBAYCANLILARININ II QURULTAYI
VEB LAYİHƏLƏR


Azərbaycan Respublikası Diasporla İş Üzrə Dövlət Komitəsi. All rights reserved