• 1918-ci il azərbaycanlıların soyqırımının 100 illiyi haqqında  Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı1918-ci il azərbaycanlıların soyqırımının 100 illiyi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
  • 20 Yanvar faciəsinin qurbanları Gürcüstanda anılıb 20 Yanvar faciəsinin qurbanları Gürcüstanda anılıb
  • ABŞ Azərbaycanlıları Şəbəkəsi 20 Yanvar faciəsinin 28-ci ildönümü ilə bağlı yeni kampaniyaya başlayıbABŞ Azərbaycanlıları Şəbəkəsi 20 Yanvar faciəsinin 28-ci ildönümü ilə bağlı yeni kampaniyaya başlayıb
  • Amsterdamda Azərbaycan ilə bağlı geniş təqdimat keçirilibAmsterdamda Azərbaycan ilə bağlı geniş təqdimat keçirilib
  • Daşkənddə Özbəkistandakı Respublika Azərbaycan Milli Mədəniyyət Mərkəzinin (RAMMM) hesabat-seçki konfransı keçirilibDaşkənddə Özbəkistandakı Respublika Azərbaycan Milli Mədəniyyət Mərkəzinin (RAMMM) hesabat-seçki konfransı keçirilib


İQTİSADİ ƏLAQƏLƏR KOMİSSİYASI


  

                         Komissiyanın sədri-  Fərhad Əliyev,

                         Sədr müavini-  Əli  Abbasov

 

                         Komissiyanın üzvləri:

               

1.     Cahangir Təlebi                                (Avstriya)

2.      Bəhruz Məbudi                                 (Avstriya)

3.     Səid Kazımi                                        (Kanada)

4.     Mustafa Alınca                                   (Fransa)

5.     Şarok Mazhari                                    (Böyük Britaniya)

6.     Məhəmməd Reza Səbri Təbrizi           (Şotlandiya)

7.     Aslan Ərəblul                                     (İsveç)

8.     Abdulla Əmir Haşimi                          (İsveç)

9.     Məhəmmədrahim Kərimov                 (Litva)

10.  Araz Ağalarov                                -(RF-dən qrupun rəhbəri)

11.  Sərdar Abdullayev                              (RF)

12.  Yuriy Abdürəhimov                             (RF)

13.   Ədnan Ağayev                                    (RF)

14.   Rüfət Əlizadə                                      (RF)

15.  Əhəd Əhədov                                      (RF)

16.   Etibar Haqverdiyev                             (RF)

17.   Elman Bayramov                                 (RF)

18.  Füzuli Bürcüyev                                    (RF)

19.  Fazil Hacıyev                                         (RF)

20.  Əlihüseyn Həmzəyev                           (RF)

21.  Nəcəf Həsənov                                     (RF)

22.  Elman Həsənov                                    (RF)

23.  Məşkur Qasımov                                   (RF)

24.  Əlyar Dəmirov                                       (RF)

25.  Ramiz İbrahimov                                   (RF)

26.  Telman İsmayılov                                 (RF)

27.  Fikrət Qasımov                                      (RF)

28.   Əligüşad Kərimov                                 (RF)

29. Əsəd Quliyev                                          (RF)

30.  Aydın Qurbanov                                     (RF)

31.   Ayaz Məmmədov                                   (RF)

32.  Sərraf Məmmədov                                  (RF)

33.   Vaqif  Məmişev                                       (RF)

34.  Şahsuvar Musayev                                 (RF)

35.  Mixail Pavlov                                            (RF)

36.   Edison Paşabəyov                                  (RF)

37.   Ağaismayıl Rəhimov                               (RF)

38.   Rövşən Rəhimov                                    (RF)

39.  İbaş Rüstəmov                                         (RF)

40.   Söyüd Sadıxov                                          (RF)

41.   Fərman Salmanov                                   (RF)

42.   İskəndər Xəlilov                                        (RF)

43.   Zakir Şabanov                                           (RF)

44.  Vaqif Şərifov                                              (RF)

45. Elçin Şahbazov                                          (RF)

46. Əli Yüzbaşov                                              (Gürcüstan)

47. Rafiq Hacıyev                                             (Gürcüstan)

48.  Rza Qurbanov                                            (Gürcüstan)

49.  Xanəhməd Qəribov                                   (Gürcüstan)

50. Cahangir Orucov                                        (Gürcüstan)

51. Qaraxan Xiyalov                                          (Gürcüstan)

52. Ramin Bayramov                                        (Gürcüstan)

53.  Miryaqub İbrahimov                             -(Ukraynadan qrup rəhbəri)

54.  Telman Məcidov                                         (Ukrayna)

55.   Aydın Şirinov                                               (Ukrayna)

56.  Elxan Sarıyev                                               (Ukrayna)

MEDİATEKA
Videoqalereya Fotoqalereya Nəşrlər
2010-09-29
TÜRKDİLLİ XALQLARIN DİASPORLARI
VEB LAYİHƏLƏR


Azərbaycan Respublikası Diasporla İş Üzrə Dövlət Komitəsi. All rights reserved